Budoucnost webu turistickestitky.cz

Re: Budoucnost webu turistickestitky.cz

Příspěvekod MíšaN » 25 kvě 2022, 11:50

Já to používám tak, že když někam jedu, podívám se na místní výpis, jestli tam náhodou nemají štítek a pokud ano, zajdu na místo, kde se dá koupit.
Na web chodím víc z mobilu než z PC, ale osobně si nemyslím, že je nutné zapracovat na mobilní verzi nebo přímo na apce. Přístup a funkce jak z mobilu, tak z PC šlape bez problémů. Mobilní verze mi proto přijde zbytečná.
Štítky ze zahraničí bych naopak velmi uvítal. Jenom bych se striktně držel těchto barevných/malovaných štítků ve tvaru "erbu", pokud bych měl na výběr. Někde prodávají takové hranaté s fotkou místa, nebo klasické kovové štítky - ty bych sem nedával. Zaměřil bych se na tu dosavadní podobu. :)
Pak mě ještě napadlo, občas tu v diskuzi někdo něco prodává/shání, a také na aukru se čas od času něco vyskytne. Nebylo by možné udělat přímo tady nějakou burzu ve stylu sbazar? (obrázek/fotka štítku, cena, kontakt)
MíšaN

Příspěvekod Jirka » 26 kvě 2022, 21:20

Dobrý den, tak za prvé vyslovuji velký dík za obnovení stránek.
Nyní k otázce. Stránky používám klasicky na webu, je to přehledné. Pokud jsem na dovolené otevírám stránky v prohlížeči na mobilu. Samostatná mobilní aplikace se mě zdá zbytečná. Bylo by to tříštění dat, nehledě k tomu že mobil nikdy nenahradí velkou obrazovku.
Pokud se týká uveřejnění i jiných štítků a dalších informací, myslím si že je to opět zbytečné. Jeden bude chtít Stampky, další vizitky a bude v tom akorát zmatek.
Pokud si i štítku kliknu na místo sehnání a otevře se mě to místo v mapě, tak dle mých zkušeností údaje v mapách o tom místě jsou často neúplné, nesouhlasí ani tel. čísla. Ideální je si najít konkrétní webové stránky toho místa a tam bývají informace např. o otvírací době správně.
Ale zase vše je to jen můj názor a zkušenost.. Navrhnul bych začít inovaci toho co je a pokud se dokážeme domluvit na financování provozu stránek tak even. přidávat další možnosti.
Přeji všem hezký den. Jirka
Jirka

Příspěvekod [redacted] » 28 kvě 2022, 21:24

Appka se mi zdá zbytečná. Stránka je dobře přístupná jak z počítače tak i z internetového prohlížeče na mobilu.
[redacted]

Příspěvekod jrypacek » 11 črc 2022, 16:50

Před pár dny jsem nasadil první aktualizovanou verzi webu. Nyní je na řadě práce na struktuře databáze a administraci pro přidávání štítků. Potřeboval bych od vás ale poradit.

Aktuálně jsou štítky uspořádány do "míst", která mohou obsahovat více než jeden štítek. Pro ukázku uvádím dva příklady:

1. https://www.turistickestitky.cz/detail/?un=desna
  2. https://www.turistickestitky.cz/detail/?un=ceskykrumlov

Podle čeho se určuje, které štítky k sobě patří? Je mi to jasné u velmi podobných štítků, které byly například opraveny (viz chyby v Desné) nebo u štítků se stejným textem a motivem (pouze novější verze apod.).
V Desné ale máme obec samotnou, vilu, hrobku a JKL. U Krumlova to je opět obec, kostel a zámek.
Všechny štítky se jistě dají koupit v jedné obci a velmi pravděpodobně i na jednom turistickém místě.

Je to takto v pořádku, nebo by to spíše mělo být jinak?
jrypacek

Příspěvekod Berry » 06 srp 2022, 13:20

Dobrý den,

delší dobu jsem byl mimo a tak aspoň teď bych se chtěl jinak v webu vyjádřit. Co se týká financí a času toho kdo se o to stará tak bych navrhoval zavést roční příspěvky v nějaké rozumné výši (100 nebo 200 Kč ročně). Myslím si, že nás sběratelů je dost, kteří tento web využívají a tahle částka za rok nikomu nic neudělá.

Další věc web nebi mobilní aplikace. Jsem pro obojí. Například dřevěné turistické známky mají celkem jednoduchou apku do telefonu a je to super, ale web bych určitě chtělo zachovat a případně jen aktualizovat.

Poslední věc jsou zahraniční štítky. Bylo by fajn kdyby zde byl i seznam štítku s cizích zemí. Vždy dána země a k ní přiřazené štítky.

Je to všechno jen můj názor.

Ale moc děkuji těm, kteří se.o web nějak starají a tím pádem mám možnost tyhle štítky trošku i v jednoduší míře sbírat.
Berry

Příspěvekod jrypacek » 06 srp 2022, 15:01

Díky za názor, myslím že se tedy pokusím zavést i štítky ze zahraničí. První to bude ale chtít vychytat jejich přidávání, neb já to dělat nemohu. :)

Ještě bych rád znal názor sběratelů na předminulý příspěvěk v tomto tématu, kdy jsem se ptal na uspořádání štítků do míst, abych mohl navrhnout novou strukturu databáze.
Nevím totiž, jestli seskupit maximum štítků z jednoho místa (obce atd.), nebo naopak seskupit jen ty téměř stejné. Aktuálně jsou na webu k vidění oba případy a chtělo by to sjednotit.
jrypacek

Předchozí

Zpět na Obecná diskuze